Penzion Elektra

Vila Elektra

VILA ELEKTRA

Na soutoku řek Lužnice a Smutná, v samém středu jižních Čech a v blízkém dosahu dalších přírodních a kulturních památek, se nachází město Bechyně. Město proslulé svými lázněmi, výrobou keramiky, ale především výjimečnou atmosférou malebného města v nádherně zvlněné jihočeské krajině.

Historické město Bechyně je bohaté na zajímavé architektonické objekty ze všech období. Jedním z nich je VILA ELEKTRA , postavená v roce 1911 podle projektu arch. Antonína Belady. Ten patřil mezi představitele pozdní secese a kubismu. Vilu vlastnil major v.v. Leopold Wallisch s manželkou Emílií, též uváděnou jako Vališová. Ne náhodou byl tento penzion, později hotel, nazýván nejkrásněji situovaným hotelem ve městě. Na tehdy oblíbenou plovárnu u řeky Lužnice bylo možné sejít z teras u vily Elektry aniž by hosté hotelu museli přecházet město.

Objekt prošel v průběhu století mnoha změnami. Jeho zaměření z 30. let 20. století – turistický penzion, hotel – se během času díky znárodnění měnilo. Přes Domov mládeže v 50. letech, kdy zde pobýval i Karel Kryl, se objekt stal Domem dětí a mládeže až do roku 1990, kdy byl dům v restituci navrácen původním majitelům. Následovalo 10 let chátrání budovy, poté prodej a rekonstrukce. Po náročné rekonstrukci se nyní Elektra opět stává zařízením pro turismus a také vyhledávaným cílem návštěvníků půvabného lázeňského města.

Při přípravě projektu přestavby byla použita veškerá dostupná historická dokumentace se záměrem navrátit vile její původní šarm a styl a zároveň poskytnout nejvyšší možný komfort ubytování.

Dnes je: 22.08.2019

Svátek slaví: Bohuslav

Aktuality

Kavárna na terase s nádherným výhledem Penzionu Elektra nabízí příjemné posezení s atmosférou První republiky.

 

Otevřeno:

Po: zavírací den
Út: zavírací den
St: po předchozí domluvě
Čt: 18:00 – 22:00
Pá: 16:00 – 22:00
So: 16:00 – 22:00
Ne: 13:00 – 17:00

 

 

 

Rezervace a zvláštní přání na našem tel.

725 028 218


Kalendář akcí
v kavárně

2019
   
15.-17.11. Svatomartinské husí hody
21.-24.11. Beaujolais Nouveau